Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak açıklamalar yaptı

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, "Biz hem terörü hem uyuşturucuyu yeneceğiz. Bunu yaparken de sporun birleştirici gücünü kullanacağız." dedi

"DÖNÜŞÜ ÇOK ZOR"
Spora giden çocukların, vücut ve sağlığının kıymetini anladığını vurgulayan Osman Aşkın Bak, şöyle devam etti:

"Sayın Cumhurbaşkanımız, sporun içinden gelen, gençleri çok seven biri. Tesisler yaptık, yüzlerce, binlerce. Alın çocuklarınızı, ellerinden tutun, bu tesislere götürün. Uyuşturucuya bir kere bulaştınız mı, mücadele kolay değil. Dönüşü çok zor. Hep beraber yapmamız lazım. İçişleri Bakanlığımız, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız çalışıyor. Sekiz bakanlığımızdan oluşan mücadele kurulu var ama iş aileden başlıyor. Biz de sokakları uyuşturucu çetelerine bırakmayacağız. Hep beraber yapacağız. Uyuşturucuyla mücadele terörle mücadeleye eş değerdir. Terör örgütleri, çocuklarımızı uyuşturucuya alıştırıp onlara istediğini yaptırmaya çalışıyor. O yüzden beraber olacağız. Bakanlıklar, kulüpler, aileler, gazeteciler... Biz her türlü desteği vermeye hazırız."

 

 

Çocukların uyuşturucuya yalnız kaldıkları zaman alıştıklarını dile getiren Bakan Bak, "Arkadaşlarınıza sevginizi verin. Bir kişi uyuşturucuya ne zaman alışır; yalnız kaldığı zaman alışır. Biz onları yalnız bırakmayacağız, ellerinden tutacağız. Gençlik merkezlerimizde çalışıyoruz. Biz hem terörü hem uyuşturucuyu yeneceğiz. Bunu yaparken de sporun birleştirici gücünü kullanacağız. Sporla beraber uyuşturucuyu yeneceğiz." diyerek sözlerini tamamladı.

RTGD Başkanı Şebnem Soylu da madde bağımlılığının terör kadar tehlikeli olduğunu belirterek, bu programı, ilerleyen dönemde Türkiye'nin her bölgesine düzenlemek istediklerini kaydetti.

Haberi görüntülemek için tıklayın.


25 Ocak 2018 Perşembe
Bu Haber Sizden Önce 2859 defa okundu.