Sporla güvende kal

40. yılını kutlayacak olan Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği (RTGD) de bu yıl kendisine madde bağımlılığıyla mücadeleyi seçti.

En az terör kadar önemli bir konusu var Türkiye'nin; madde ve madde bağımlılığı.
Bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından da devletin her birimi bu mücadeleye dahil ediliyor. Sadece devletin bu konuda tedbir alması yetmez, toplumun da aynı mücadelenin içinde yer alması önemli.
40. yılını kutlayacak olan Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği (RTGD) de bu yıl kendisine madde bağımlılığıyla mücadeleyi seçti. 
RTGD'nin paydaşlığı ile medyada daha görünür olmak ve farkındalığı arttırmak en önemli hedef.
Dün de İçişleri Bakanlığı ve Gençlik Spor Bakanlıkları ile birlikte "Sporda Kal Güvende Kal" isimli projenin ilk ayağı Ankara'da yapıldı.
Her iki bakanın mesajları çok önemliydi. Bakan Soylu, uyuşturucu ticareti yapanlarla mücadelede gelinen noktaya dikkat çekerken, Spor Bakanı Osman Bak, özellikle ailelerin evlatlarına yönelik ilgi ve sevgisiyle ve spora daha fazla yönlendirmesiyle bu tür kötü alışkanlıklara sapmanın önlenebileceğinin altını çizdi.
Olimpiyat ve Avrupa Şampiyonları Milli Sporcularımız Taha Akgül, Şahika Ercümen ve Muhammet Ali Bulgay'ın, hayatlarına spor girdikten sonraki yaşamlarından verdikleri örnekler de paneli izleyen 650 genç ve aileleri için çok değerli katkısı oldu.


DÜNYAYI DÖRT KEZ DOLAŞTI
Türkiye son 15 yıldır çağ atladı. Tabii biz çağ atlayıp, günden güne güçlenirken ve tam bağımsız bir dış politika izlerken; bundan memnun olmayan ve eski dizleri üstünde birkaç milyon dolar için para dilenen Türkiye'yi isteyen ülkeler de maşası konumundaki terör örgütleri eliyle Türkiye üzerine her tür komployu denemeye bıkmadan devam ediyorlar.
Ama güçlü siyaset, güçlü iktidar ve elbette güçlü lider; arkasında millet desteğiyle kötü emellerine kavuşamadılar, kavuşamayacaklar. Tabii bu sonuç kendiliğinden olmadı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın güçlü liderliği kadar güçlü diplomasi kabiliyeti de bu sonuçta etkili.
Cumhurbaşkanı 2017'de 26 ülkeye 35 ziyaret yapmış.
Bu ziyaretlerde toplam 144 kilometre yapan Erdoğan'ın kat ettiği mesafe, dünyanın etrafını yaklaşık 4 kez dolaşmaya eşdeğer.
Bu yıl da ziyaretler ve diplomasi hız kesmeyecek.
Erdoğan, her zaman dediği gibi bu yıl da;
"Durmak yok, yola devam" diyecek...

Haberi görüntülemek için tıklayın.


25 Ocak 2018 Perşembe
Bu Haber Sizden Önce 1278 defa okundu.