ŞEBNEM BURSALI 2019 ÖDÜL TÖRENİ KONUŞMASI

Şebnem Bursalı Ödül Töreni Konuşması

SAYIN CUMHURBAŞKANIM

ÇOK DEĞERLİ KONUKLAR…

 

ÖNCELİKLE; DÜNYANIN VE TÜRKİYE’NİN COVİD-19 SEBEBİYLE BÜYÜK BİR SINAVDAN GEÇTİĞİ BU OLAĞANÜSTÜ GÜNLERDE, MİLLETİN EVİNDE BİZLERE EVSAHİPLİĞİ YAPAN SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ VE SAYGIDEĞER EŞLERİNE TEŞEKKÜR ETMEK İSTİYORUM VE HEPİNİZE HOŞGELDİNİZ, ŞEREF VERDİNİZ DİYORUM…

BU YENİ DÖNEMİN GETİRDİĞİ TÜM OLUMSUZ ŞARTLARA RAĞMEN, SAYIN CUMHURBAŞKANIM SİZİN LİDERLİĞİNİZDE DÜNYANIN ÖRNEK GÖSTERDİĞİ BİR SINAV VEREN BAŞTA HÜKÜMETİMİZİ, SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZI VE TÜM MİLLETİMİZİ KUTLUYOR VE RADYO TELEVİZYON GAZETECİLERİ DERNEĞİ YÖNETİMİ OLARAK BURADA SİZLERLE BİRARADA OLMAKTAN BÜYÜK MUTLULUK DUYUYORUZ. 

 

43. YAŞINI KUTLAYAN DERNEĞİMİZ, BU YIL DA EKRANLARIN VE RADYOLARIN EN KIYMETLİ İSİMLERİNİ ÖDÜLLENDİRDİ. İŞİNİ YAPARKEN ÖDÜL ALMAK HELE Kİ; MESLEKTAŞLARINDAN ÖDÜL ALMAK ÇOK DAHA ANLAMLIDIR. ÇOK TİTİZ BİR DEĞERLENDİRME SONRASINDA VERİLEN ÖDÜLLERİMİZİ ALAN TÜM MESLEKTAŞLARIMI VE SANATÇILARIMIZI ŞAHSIM VE YÖNETİMİM ADINA KUTLARIM. 

SEKTÖRÜMÜZÜN EN ESKİ, EN KIDEMLİ, EN SAYGIN DERNEKLERİNDEN BİRİ OLARAK RADYO TELEVİZYON GAZETECİLERİ DERNEĞİ OLARAK ÜSTLENDİĞİMİZ HEM MESLEKİ HEM DE MİLLİ SORUMLULUĞUMUZUN SONUNA KADAR FARKINDAYIZ. VE; YAPTIĞIMIZ HER İŞ VE PROJEDE, BU SORUMLULUĞUMUZUN FARKINDA OLARAK ADIM ATIYORUZ. 

 

SAYIN CUMHURBAŞKANIM…

 

RTGD ÇATISI ALTINDA TÜRKİYE’NİN NEREDEYSE YARIM ASIRLIK GEÇMİŞİNE TANIKLIK EDEN GAZETECİLER DE VAR; MESLEĞE YENİ BAŞLAMIŞ GENÇ ARKADAŞLARIMIZ DA VAR. İŞTE BU BİLİNÇTEN HAREKETLE; HEM MESLEKİ YÜKÜMLÜLÜKLERİMİZİ YERİNE GETİRİYORUZ HEM DE MİLLİ BİR SORUMLULUK İÇİNDE PROJELERİMİZİ HAYATA GEÇİRİYORUZ. BU PROJELER BİZLERİN AYNI ZAMANDA ŞEREF NİŞANELERİ.. VE BU PROJELERİMİZDE ŞAHSINIZIN BİZLERE VERDİĞİ DESTEK, GÜÇ VE MORAL İÇİN ŞÜKRANLARIMI SUNMAK İSTERİM. 

BU YIL DA DERNEK OLARAK 3 ÖNEMLİ PROJE YÜRÜTÜYORUZ. GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞIMIZ VE İÇİŞLERİ BAKANLIĞIMIZ İLE BİRLİKTE 4 YILDIR SÜRDÜRDÜĞÜMÜZ SPORLA KAL GÜVENDE KAL PROJEMİZLE, ON BİNLERCE GENCİMİZ VE AİLELERİYLE BULUŞTUK. HER TÜRLÜ BAĞIMLILIKTAN GENÇLERİMİZİ UZAK TUTMAK ADINA MESLEKTAŞLARIMIZ, MİLLİ SPORCULARIMIZ VE SANATÇILARIMIZLA BİRLİKTE İL İL DOLAŞIYORUZ. 

BU YIL İÇİŞLERİ BAKANLIĞIMIZ İLE BİRLİKTE BAŞLATTIĞIMIZ “EN İYİ NARKOTİK POLİSİ ANNE” PROJESİYLE DE YİNE GENÇLERİMİZ VE ANNELER İLE BULUŞUYOR, UZMANLARIMIZLA BİRLİKTE ANNELERİ VE GENÇLERİMİZİ BİLİNÇLENDİRMEK ADINA ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ.

 

BEN BURADA BİR VİRGÜL KOYMAK VE ÇOK ÖZEL BİR TEŞEKKÜR ETMEK İSTİYORUM. GENÇLERİMİZLE VE HER TÜR BAĞIMLILIKLA MÜCADELEDE VE BÜTÜN PROJELERİMİZDE BİZLERİ HİÇBİR ZAMAN YALNIZ BIRAKMAYAN VE ÇOK KIYMETLİ DESTEKLERİNİ BİZLERDEN ESİRGEMEYEN SAYIN EMİNE ERDOĞAN HANIMEFENDİYE BİR KEZ DAHA HUZURLARINIZDA ŞÜKRANLARIMIZI SUNMAK İSTERİM. VE; GENÇLİK SPOR BAKANIMIZ SAYIN MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU İLE İÇİŞLERİ BAKANIMIZ SAYIN SÜLEYMAN SOYLU’YA VE ÇOK DEĞERLİ BAKANLIK PERSONELİNE TEŞEKKÜR EDERİZ…

 

SAYIN CUMHURBAŞKANIM…

 

BU YIL UYGULAMAYA KOYACAĞIMIZ SON PROJEMİZ; TÜRKİYE’NİN SON 40 YILINDA ON BİNLERCE AİLEYE ŞEHİT VERDİREN TERÖRLE İLGİLİ TÜRKİYE’NİN HAKLI MÜCADELESİNİ TÜM DÜNYAYA BİR KEZ DAHA ANLATMAK OLACAK. YİNE SİZİN DE DESTEĞİNİZLE TERÖRÜN MAĞDUR ETTİĞİ ANNELERİMİZİN VE KADINLARIMIZIN SESİNİ ULUSLARARASI PLATFORMLARA TAŞIYACAĞIZ. 

 

SAYIN CUMHURBAŞKANIM…

 

SON OLARAK TÜM DÜNYAYI ETKİSİ ALTINA ALAN COVİD-19 İLE MÜCADELEDE CANLA BAŞLA ÇALIŞAN VE HAYATINI KAYBEDEN SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZA ALLAHTAN RAHMET DİLİYORUM. SİZİN BAŞKANLIĞINIZDA HÜKÜMETİMİZE,  BÜROKRATLARIMIZA, GÜVENLİK GÜÇLERİMİZE VE TÜRK MİLLETİNE ŞAHSIM VE ÜYELERİM ADINA ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM. 

2021 YILININ ÜLKEMİZ VE TÜM DÜNYA İÇİN ÇOK DAHA UMUTLU VE AYDINLIK BİR YIL OLACAĞINA İNANCIMI BELİRTEREK, RADYO TELEVİZYON GAZETECİLERİ DERNEĞİ’NİN 43. ÖDÜL TÖRENİMİZDE BİZLERLE OLAN BAŞTA SİZ VE SAYGIDEĞER HANIMEFENDİ OLMAK ÜZERE TÜM KONUKLARIMIZA BİR KEZ DAHA TEŞEKKÜR EDİYORUM. 

 


21 Ocak 2021 Perşembe
Bu Haber Sizden Önce defa okundu.